Naścienne kotły grzewcze serii Economy

Kotły naścienne serii Economy o sprawności nominalnej do 92% to propozycja dla inwestorów, którzy chcą nabyć nowoczesne i markowe urządzenie grzewcze w szczególnie atrakcyjnej cenie. Koszt zakupu dwufunkcyjnego kotła naściennego Economy o mocy 24 kW wynosi bowiem tylko 2.149 zł*, natomiast kotła jednofunkcyjnego Economy o mocy 24 kW z podgrzewaczem ciepłej wody o pojemności 120 litrów tylko 3.999 zł*. Biorąc pod uwagę uznaną i sprawdzoną jakość urządzeń serii Economy, jest to oferta wyjątkowo atrakcyjna.

Warto podkreślić, że firma Buderus Technika Grzewcza sprzedała w samym tylko 2002 r. ponad 9000 kotłów naściennych, aż o 30% więcej niż w roku 2001, co dowodzi ogromnego zaufania, jakim klienci darzą produkty z logo Buderus.

Kotły naścienne serii Economy zostały skonstruowane i zaprojektowane specjalnie dla potrzeb mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Urządzenia te produkowane są w odmianie jedno- i dwufunkcyjnej, a ich przeznaczeniem jest ogrzewanie powierzchni mieszkaniowej sięgającej 300 m2 oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej (kocioł jednofunkcyjny wymaga do tego celu podłączenia podgrzewacza ciepłej wody).

Urządzenie dwufunkcyjne podgrzewa wodę użytkową za pomocą wbudowanego wymiennika płytowego. Po odkręceniu kurka z ciepłą wodą w instalacji spada ciśnienie, co jest sygnałem dla regulatora, że rozpoczął się pobór wody i należy włączyć palnik. Temperature podgrzanej wody kontroluje czujnik o dokładnosci ą 0,5°C, co pozwala utzrymywać ją na stałym poziomie.

Dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza (wiszącego o pojemnosci 110 litrów, bądź stojacego o pojemności 120 do 300 litrów) do kotła jednofunkcyjnego Economy, zapewniono szybkie i efektywne przygotowanie ciepłej wody o temperaturze zadanej przez użytkownika. Modele Economy zapewniają zatem domownikom przyjemność i wygodę użytkowania bieżącej wody, zarówno podczas mycia, kąpieli, jak i codzennego sprzątania.

Kotły naścienne serii Economy przystosowane są do spalania gazu ziemnego typu GZ-35, GZ-41,5 i GZ-50 oraz gazu płynnego (propanu). Moc nominalna tych urządzeń wynosi 24 kW, przy czym modulacja ich mocy następuje w zakresie od 11 do 24 kW. Kotły naścienne Economy, spełniając polskie normy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, zapewniają użytkownikom czystą i cichą pracę, a dzięki modulowanemu palnikowi (w zakresie od 45 do 100%) optymalnie dopasowują się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, przez co oszczędzają energię i tworzą przyjemny komfort cieplny w mieszkaniu.

Urządzenia serii Economy zapewniają użytkownikom przyjemną i łatwą regulację, a dodatkową wygodę nastaw gwarantują dwa funkcjonalne regulatory temperatury:

 1. regulator Logamatic T - zapewnia ustawienie żądanej temperatury w danym pomieszczeniu,
 2. regulator Logamatic C - posiada wbudowany zegar tygodniowy, umożliwiający zaprogramowanie (dla każdego dnia tygodnia) okresów utrzymywania temperatury normalnej (dzień) i zredukowanej (noc, nieobecność domowników), a ponadto okresu przerwy wakacyjnej oraz ochronę instalacji przed zamarznięciem.
Logomatic T Logomatic C

Podstawowe zalety kotłów Economy:
 • nowoczesna konstrukcja, wysoka jakość
 • sprawność nominalna do 92%
 • elektroniczny zapłon
 • płynna modulacja mocy - sterowanie według temperatury w pomieszczeniu
 • szybkie przygotowanie ciepłej wody w systemie przepływowym (kocioł dwufunkcyjny) oraz za pomocą podgrzewacza ciepłej wody (kocioł jednofunkcyjny)
 • oszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego
 • certyfikat europejski (CE 0085)
Parametry pracy kotłów Economy:
 • temperatura maksymalna = 90°C
 • maksymalne ciśnienie robocze = 3 bar
* +7%VAT, promocja ważna do odwołania.

powrót       wyślij zapytanie

Klimatyzacja
Technika grzewcza
Pellets - nowe źródło energii
Gazowy modułowy blok energetyczny
Odkurzacze centralne
Odzież robocza
Baseny ogrodowe
   

wykonanie i hosting Atcom