Naścienne kotły grzewcze serii Classic

Klientom o nieco większych oczekiwaniach, zwłaszcza dotyczących szybkości i wygody przygotowania ciepłej wody oraz dodatkowych możliwości systemu grzewczego, firma Buderus Technika Grzewcza proponuje kotły naścienne serii Classic. W zależności od zastosowanego regulatora, urządzenia te mogą sterować pracą od 1 do 4 obiegów grzewczych, w tym np. ogrzewaniem podłogowym. Moduł zdalnej obsługi dodany do kotła Classic zapewnia sterowanie ogrzewaniem bezpośrednio z wybranego pomieszczenia w mieszkaniu lub w domu. Urządzenia te charakteryzują się nieco wyższą (wynoszącą do 93%) sprawnością nominalną od ich odpowiedników z serii Economy, a przez to bardziej ekonomicznym trybem pracy. Cena kotła dwufunkcyjnego serii Classic o mocy 20 kW wynosi już od 3.799 zł*, a kotła jednofunkcyjnego o mocy 20 kW z podgrzewaczem ciepłej wody o pojemności 120 litrów już od 4.899 zł** i biorąc pod uwagę znakomite parametry urządzeń serii Classic, ich niezawodną oraz wydajną pracę, jest to oferta bardzo atrakcyjna.

Kotły naścienne serii Classic zostały skonstruowane i zaprojektowane specjalnie dla potrzeb mieszkań oraz domów jednorodzinnych, a ich bardzo dobre parametry techniczne, zarówno w odmianie jedno-, jak i dwufunkcyjnej, umożliwiają ogrzewanie powierzchni użytkowej sięgającej 300 m2 (przy ociepleniu przegród zewnętrznych budynku zgodnie z aktualnymi polskimi normami).

Dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza do kotła jednofunkcyjnego Classic, zapewniono szybkie i efektywne przygotowanie ciepłej wody o temperaturze zadanej przez użytkownika. Modele Classic gwarantują zatem domownikom maksimum przyjemności i wygody przy korzystaniu z bieżącej wody, zarówno podczas mycia, kąpieli, jak i codziennego sprzątania.

W zależności od zastosowanego regulatora, urządzenia grzewcze Classic mogą sterować pracą od 1 do 4 obiegów grzewczych . Regulatory Logamatic RC i Logamatic ERC umożliwiają sterowanie jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego i przygotowanie ciepłej wody. Logamatic RC zapewnia regulację temperatury dziennej (normalnej) oraz nocnej (zredukowanej), zaś Logamatic ERC posiada dodatkowo wbudowany zegar tygodniowy, umożliwiający zaprogramowanie czasu pracy kotła w trybie dziennym i nocnym dla każdego dnia tygodnia. Inne moduły uzupełniające zapewnieją m.in. sterowanie kotłem według temperatury zewnętrznej (tzw. sterowanie pogodowe) oraz wskazują aktualne warunki mikroklimatyczne panujące w mieszkaniu.

Największe możliwości rozbudowy regulacji stwarza zastosowanie regulatora Logamatic R4111, który już w wersji podstawowej umożliwia sterowanie 2 obiegami grzewczymi z zaworami mieszającymi (w tym np. ogrzewaniem podłogowym) oraz podgrzewanie ciepłej wody. Logamatic R4111 posiada wbudowany zegar tygodniowy, a dzięki modułowi FM2.0 zapewnia sterowanie dwoma dodatkowymi obiegami grzewczymi z zaworami mieszającymi. Szczególny komfort użytkowania całego systemu grzewczego umożliwia moduł zdalnej obsługi BFU, za pomocą którego domownicy mogą sterować ogrzewaniem bezpośrednio z wybranego pomieszczenia w mieszkaniu lub domu.

Podgrzewanie wody użytkowej odbywa się, w przypadku kotła jednofunkcyjnego Classic, za pomocą podłączonego podgrzewacza ciepłej wody (wiszącego o pojemności 110 litrów, bądź stojącego o pojemności od 120 do 300 litrów). Wydajność podgrzewacza stojącego o pojemności 200 litrów w zestawie z kotłem naściennym Classic o mocy 24 kW wynosi około 490 l/godz. (przy temperaturze wody 60°C). W przypadku kotła dwufunkcyjnego Classic podgrzewanie wody użytkowej następuje we wbudowanym wymienniku typu zasobnikowego. Podczas przerwy w pracy kotła jego zasobnik przechowuje ciepłą wodę w zadanej temperaturze po to, aby w momencie poboru była ona natychmiast dostępna. System przygotowania ciepłej wody przy temperaturze wody 40°C ma wydajność do 11,5 l/min.

Kotły naścienne Classic przeznaczone są do spalania gazu ziemnego typu GZ-41,5, GZ-50 oraz gazu płynnego (propanu technicznego). Moc nominalna tych urządzeń wynosi, w zależności od rodzaju kotła, 20 i 24kW. Zakres modulacji mocy również zależy od modelu - np. dla kotła Classic U122 o mocy 24 kW wynosi on od 10,9 do 24kW. Dzięki modulowanemu palnikowi (od 45 do 100%) kotły naścienne Classic optymalnie dopasowują się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, przez co oszczędzają energię i tworzą przyjemny komfort cieplny w mieszkaniu. Jest to szczególnie ważne późną wiosną i wczesną jesienią, gdy nie ma potrzeby wykorzystywania całej mocy kotła. Kotły naścienne Classic, spełniając polskie normy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, zapewniają ich użytkownikom czystą i cichą pracę.

Logomatic RC Logomatic ERC Logomatic R4111Podstawowe zalety kotłów Classic:

 • nowoczesna konstrukcja, wysoka jakość
 • sprawność nominalna do 93%
 • elektroniczny zapłon
 • płynna modulacja mocy - sterowanie według temperatury zewnętrznej (tzw. pogodowe)
 • możliwość sterowania pracą czterech obiegów grzewczych i przygotowaniem ciepłej wody użytkowej
 • możliwość zdalnej obsługi pracy kotła z wybranego pomieszczenia w mieszkaniu
 • szybkie i komfortowe przygotowanie ciepłej wody w przypadku podłączenia podgrzewacza do kotła jednofunkcyjnego (od 110 do 300 litrów)
 • efektywne przygotowanie ciepłej wody dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi (kocioł dwufunkcyjny)
 • oszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego
 • certyfikat europejski (CE 0085)
Parametry pracy kotłów Classic:
 • maks. temperatura wody grzewczej = 85°C
 • maksymalne ciśnienie robocze = 3 bar
* +7% VAT, kocioł dwufunkcyjny o mocy 20 kW z regulatorem Logamatic RC, promocja ważna do odwołania
** +7% VAT, cena zawiera regulator Logamatic RC, promocja ważna do odwołania.


powrót       wyślij zapytanie

Klimatyzacja
Technika grzewcza
Pellets - nowe źródło energii
Gazowy modułowy blok energetyczny
Odkurzacze centralne
Odzież robocza
Baseny ogrodowe
   

wykonanie i hosting Atcom